Haber

Bakan Soylu: “Şanlıurfa’da 12, Adıyaman’da 2 vatandaşımız hayatını kaybetti. 5 vatandaşımız için arama kurtarma çalışmalarımız devam ediyor.”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Şanlıurfa Afet Uyum Merkezi’nde; “Şanlıurfa’da 12 vatandaşımız hayatını kaybetti. Adıyaman’da 2 vatandaşımız hayatını kaybetti. 5 vatandaşımız için arama kurtarma çalışmalarımız şu anda devam ediyor” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Şanlıurfa Afet Koordinasyon Merkezi’nde yaptığı açıklamada; Şanlıurfa ve Adıyaman’daki sel felaketiyle ilgili son bilgileri verdi. Soylu, selde ölü sayısının 14’e çıktığını açıkladı. Soylu, şöyle konuştu:

“TOPLAMDA 3 YERDE ARAMA KURTARMA ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR”

“Karaköprü’ye yani Sevimli Dere Karşıyaka Mahallesi’nin bulunduğu bölgeye doğru ilerledik. Oradaki hasarı ve yıkımı gördük. Burada 12 vatandaşımız hayatını kaybetti. Az önce bir vatandaşımızın hayatını kaybettiği bilgisini aldık. 11, 12 vatandaşımız hayatını kaybetti. Şu anda 3 ihbar var. 2 ihbar, Bozova’da bir tır şoförümüz kayıp. Diğer ihbar ise Piazza AVM’nin alt katındaki temizlik görevlisiyle ilgili. Tam olarak değerlendiremediğimiz o branşta çalışmalarımızı sürdürüyoruz.Toplamda 3 yerde arama kurtarma çalışmalarımız devam ediyor.

“ŞANLIURFA’DA 12, ADIYAMAN’DA 2 VATANDAŞIMIZ HAYATINI KAYBETTİ”

Şanlıurfa’da 12 vatandaşımız hayatını kaybetti. Adıyaman’da 2 vatandaşımız hayatını kaybetti. Şu anda 5 vatandaşımız için arama kurtarma çalışmalarımız devam ediyor. Belediyelerimiz sahada çalışıyor. Hasar tespit çalışmaları da başladı.

“AKÇAKALE-ŞANLIURFA YOLU BOL ŞEKİLDE SULARDA BULUNDU”

Bozova-Hilvan Yolu üzerinde iki yerde çökme meydana geldi. Burada çalışmalar devam ediyor, onarılacak. DSİ ile birlikte Akçakale-Şanlıurfa Yolu da sular altında kaldı. Daha doğrusu suyun bir kısmını şehre akmasın diye oraya döktüler.”

Kaynak: ANKA / Güncel

haber-karpuzlu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu